Reksio Wiki
Advertisement

Aidem Media – producent gier i aplikacji mobilnych na platformy: iOS, Android, MAC i Windows Phone. Wcześniej Spółka zajmowała się produkcją gier komputerowych, programów edukacyjnych dla dzieci, programów telewizyjnych i serii Przygody Reksia. W styczniu 2016 r. skończyła się licencja firmy do postaci Reksia. W 2018 firma przestała istnieć (ludzie związani z Aidem Media współtworzyli Boombit S.A.)

Aidem o sobie[]

Firma Aidem Media istnieje na rynku od 1997 roku. Początkowo spółka produkowała głównie programy edukacyjne dla dzieci, stopniowo rozszerzając działalność na inne pola. Oprócz produkcji interaktywnych DVD (Scooby Doo, Polowanie na Upiory, Magiczna Opowieść Disney), gier planszowych (Łubudu!, Sylaby, Zakazana Planeta, Słówka, Poszukiwacze zaginionych liczb) firma zaczęła produkować także programy telewizyjne dla TVP S.A. Były to teleturnieje rodzinne łączące technikę telewizyjną z multimedialną, takie jak: Poszukiwacze zaginionych tajemnic, Królestwo Maciusia, Kodołamacze.

Obecnie, wraz z rozwojem technologii informatycznych, Aidem Media z powodzeniem zajmuje się tworzeniem gier na następujące platformy: Windows/Mac OS, WebPlayer – Virtual Words, iPhone, iPad, Android. Spółka może się pochwalić 250 milionami pobrań swoich gier.

W swoim dorobku spółka ma ponad 200 różnorodnych gier i aplikacji, blisko 100 programów komputerowych (w polskich i innych wersjach językowych), 3 interaktywne DVD oraz kilkadziesiąt odcinków programów telewizyjnych.

Tworzone przez Aidem Media gry edukacyjne cenione są wśród rodziców i pedagogów, jako wartościowe narzędzia wspierające nauczanie dzieci w różnym wieku. O ich popularności świadczyć może fakt, iż wiele z nich było i jest notowanych na liście top 10 Empik (np. bijący rekordy popularności program pt.: Bolek i Lolek – alfabet i nauka czytania oraz seria Mądry przedszkolak i Lubię szkołę.)Aidem Media posiadała prawa autorskie do najpopularniejszych polskich postaci, które uczą i bawią kolejne pokolenia (Bolek i Lolek, Reksio, Król Maciuś Pierwszy, Domisie.), a seria gier przygodowych z Reksiem (7 części) okazała się wielkim sukcesem spółki. Programy spółki mają grono wiernych fanów na całym świecie a marka firmy i produkty są rozpoznawane i chętnie kupowane nie tylko w Europie, ale także za oceanem.

Ważne serie[]

Ważni pracownicy[]

Linki zewnętrzne[]


Advertisement