Reksio Wiki
Advertisement
Bazyliszek
[defaults to 250]px
'

'

Miejsce zamieszkania:

Średniowiecze

Wystąpił w częściach:

RIWC

Bazyliszek - postać występująca w grze Reksio i Wehikuł Czasu, w podziemiach w których Reksio i Kredes próbują przedostać się do leju czasowego, po odpowiednim przestawieniu kodu na pomniku Korybuta Dość Mocnego. Jak mówi narrator, Bazyliszek i pająki "bawią się w wesołego berka podziemnego".

Umiejętności[]

W przeciwieństwie do pająków, które odbierają jedną z trzech prób, Bazyliszek unieruchamia postacie spojrzeniem. Kiedy dojdzie do spotkania jednej z postaci, wówczas narrator mówi, że "zamarła ze strachu". Aby ją przywrócić do normalności, trzeba dotknąć jej drugą postacią. Jeśli oba zostaną unieruchomione, plansza musi zostać powtórzona.

Nawiązania[]

Bazyliszek - pojawia się podziemiach, co jest jawnym nawiązaniem do legendy Warszawskiej. Po za tym - akcja legendy dzieje się na przełomie średniowiecza i renesansu, co zgadza się z czasem dziania się akcji w tej części gry (500 lat temu).

Ciekawostki[]

  • Do stworzenia animacji Bazyliszka wykorzystano przerobioną wersję animacji jednego z dinozaurów, który pojawia się podczas jazdy prehistorycznym samochodzikiem.Advertisement