Reksio Wiki
Advertisement

Jego Ekscelencja Burmistrz Pokopane Janusz - szczur, który podawał się za kreta. Przywódca Rewolucji.

Burmistrz Pocopane
Burmistrz.png
Avek z RIMS LE autorstwa AdamaMag

Rasa:

Szczur (niby Kret)

Miejsce zamieszkania:

Ratusz, Pokopane (dawniej).

Wystąpił w częściach:

RIMS i RIMS LE

Imię/ranga/tytuł:

Janusz, ojciec rewolucji, ekscelencja

Historia[]

Rewolucja[]

Ikonka.png Osobny artykuł: Rewolucja.

Nie wiadomo konkretnie co robił przed Rewolucją. Pojawił się w mieście z zamiarami przejęcia władzy. Przyszło z nim kilka szczurów przebranych za krety. To właśnie on spowodował rewolucję.

Burmistrz Pokopane Janusz(po Rewolucji)[]

Burmistrz otrzymał władzę od kretów. Spowodowały one tym samym czasy niewoli. Z drugiej strony, każdy miał pracę i warunki do życia. Kretes musiał z nim porozmawiać, z powodu chęci uwolnienia Reksia.W czasie audiencji mógł tylko:

  • Porozmawiać o uwolnieniu Reksia
  • Zrobić mu zdjęcie dla Fernanda, sprzedawcy pamiątek.


Zdjęcie Burmistrza zrobione przez Kretesa

Siedziba burmistrza- Ratusz

thumb|left|600px|link=

Historia[]

Początkowo Burmistrz mieszkał w Szanoku. Nie wiadomo czy był królem szczurów, czy zwykłym mieszkańcem. Podczas rewolucji dowodził szczurami w maskach kretów, to one wywołały rewolucje. Wtedy do rewolucji dołączyły się krety, które pragnęły demokrecji i pomogły Januszowi. Następnie Burmistrz wszedł do Pałacu, ściągnął koronę królowi Plastrowi
 
, obalił go i zniewolił w Szanoku. Janusz został Burmistrzem i przejął ratusz. Nie pokazywał się innym kretom, a dotarcie do jego siedziby było bardzo trudne.

RiMS

Pojawił się pewien pies, a Burmistrz kazał go uwięzić. Kretes zmartwiony nieobecnością przyjaciela poszedł zobaczyć co się dzieje. Cały epizod (1 w LE) 2 to próby dostania się do Burmistrza. W końcówce kret w końcu wchodzi do Ratusza. Janusz daje mu krótki wykład bezpieczeństwa. Bohater ze zdjęciem (zrobionym dla SeKretnego Ruchu Oporu) opuszcza budynek ze słowami: "Powodzenia, powodzenia. Wypij smołę, zjedz kamienia.". Wtedy Kretes zaczyna wreszcie podejrzewać Burmistrza o bycie szczurem. By mieć lepsze dowody musi odnaleźć zdjęcie z Puszki w Kształcie Serca. Kiedy uwolniony przez komandora Reksio wraca, Burmistrz już ma gotowy ostatni etap zagłady Królestwa Batatowego: koronacje na jego króla. Dzielny Pies przywiódł na miejsce koronacji prawowitego Króla. Demokracja ludowa została obalona i Janusz musiał uciec z resztą szczurów.

Ciekawostki[]

  • Ratusz to tak naprawdę pałac zdobyty przez Burmistrza.
  • Janusz nie jest władcą szczurów, tylko Rewolucjonistów.
  • Wprowadził Demokrecie, choć to bardziej przypominało komunizm niż demokrację.
  • Kazał wybudować Pomnik Rewolucji (przejście do krainy Szczurów).
  • Powiedział że w pokopanym mogą mieszkać tylko krety,a on sam nie jest kretem.
Advertisement