Reksio Wiki
Advertisement

Gulguldryk Gryfindyk - trzecioplanowa postać z gry Reksio i Czarodzieje, zostaje wspomniany w Reksio i Kretes w Akcji. Członek Rady Siedmiu Czarodziejów, wykładowca magii I stopnia na Uniwersytecie Magii. Jego gabinet mieści się na parterze Uniwersytetu.

Jego imię nawiązuje do Godryka Gryffindora z serii książek J.K. Rowling pt. "Harry Potter".

Nauka czarów[]

Gulguldryk Gryfindyk jest nauczycielem magii dla początkujących. Możemy go odwiedzić przed rozmową z Burektorem o Przepowiedni i przyjęciem na Uniwersytet. W takim wypadku Gulguldryk przywita nas tak:

"A Ty kim jesteś? Przecież nie uczniem. Burektor nie mówił mi nic o nowym uczniu."

-Gulguldryk Gryfindyk


Manekin w jego gabinecie nawiązuje do postaci

Manekin "stracha na wróble"

stracha na wróble, bohatera filmu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz".

Gulguldryk naucza następujących zaklęć:

Nauczenie się u Gulguldryka wszystkich zaklęć jest konieczne - bez tego nie możemy odwiedzić Serpentusa Snejka i konsekwentnie Waldemara Morsa. Ich zeznania są konieczne w sprawie Tego Który Tak Potwornie Mąci. Po nauczeniu wszystkich czarów I stopnia daje Reksiowi klucz do komnaty Docenta Serpentusa Snejka. To on oferuje nagrodę 500 sztuk złota za dostarczenie klucza do piwnicy Uniwersytetu z piwnicy.

Historia[]

Przed spotkaniem z Reksiem[]

Reksio słyszy pierwszy raz o Gulguldryku od Burektora Mateusza.

"Stary Gulguldryk pracuje tu od zarania dziejów, i uczy podstaw magii. Znajdziesz go w jego gabinecie w małym hallu Uniwersytetu"

-Burektor Mateusz o Gulguldryku Gryfindyku


Spotkanie z Gulguldrykiem[]

Gdy Reksio wejdzie do gabinetu Gulguldryka po rozmowie z Burektorem, zostanie przywitany słowami:

"A więc Ty jesteś Reksio? Nowy uczeń, huh? Hmm, no dobrze, zobaczymy co potrafisz. Podejdź do manekina"

-Gulguldryk Gryfindyk


Zapytany o "tajemniczą gęś", Gulguldryk odpowie:

"Z tego co mówisz wynika, że spotkałeś niesławną Gęś Apokalipsy, należącą do rodziny Drobiu Chaosu. Gęsi Apokalipsy przewyższają znajomością magii Kaczki Rozpaczy, ale ustępują zdecydowanie Kurom Zagłady. Myślę, że po kilku pierwszych lekcjach czarów będziesz w stanie pokonać taką Gęś Apokalipsy."

-Gulguldryk Gryfindyk o "tajemniczej gęsi"


Ponownie zapytany o sam Drób Chaosu:

"Drób Chaosu to istna zmora Krainy Czarów. Codziennie napływają nowe informacje o kolejnych atakach. Nawet Magix przestał być bezpiecznym miejscem. I nikt do końca nie wie skąd i dlaczego nagle Drób Chaosu pojawił się w Krainie Czarów."

-Gulguldryk Gryfindyk o Drobiu Chaosu


Reksio i Kretes w Akcji![]

Gulguldryk Gryfindyk w amerykańskiej wersji Przygód Reksia jest wespół z Burektorem Mateuszem zwierzchnikiem Spielmaustera. Zaskoczony w trakcie tajnej narady, Reksio "przy użyciu magii i nie tylko" wydobywa nazwisko ich zwierzchnika: Chrumburaka.

Galeria postaci[]

Screeny z gry[]

Animacje[]


Inne grafiki[]


Advertisement