Reksio Wiki
Advertisement

Kapitan O'Gryzek - kapitan Piratów. Występuje w RISP i RIKN.

Kapitan O'Gryzek
Ogryzek.gif
Avek z FPR

Rasa:

Szczur

Miejsce zamieszkania:

Nieznane

Wystąpił w częściach:

RISP, RIKN

Ranga/tytuł:

Kapitan Piratów

Spielmauster - na ścianach wiszą obrazki przedstawiające Kapitana O'Gryzka i boga Twaroga

Wygląd[]

Jest szarym szczurem o zmierzwionej, rudej brodzie i czarnym nosku. Ubiera się najczęściej w czerwony mundur kapitański ze złotymi epoletami. Posiada także swój nieodłączny, ciemnoszary kapelusz typu dwuróg. Jak na pirata przystało posiada drewnianą nogę i piszczel na czapce.

Charakter[]

Kapitan był bez wątpienia szczurem rozsądnym, dobroczynnym, życzliwym i optymistycznym. Świadczą o tym m.in. stosunek do swojej załogi, zaufanie do swoich ludzi oraz chęć przeznaczenia całego skarbu na Dom Samotnego Jajka.

Historia[]

Pewnego dnia, wyleciał za burtę statku piratów, jednakże cudem dostał się na statek innego pojazdu. By przeżyć, zaczął jeść drewno, z którego był ten statek.

Wysyłał listy wraz z mapą Skarbu Piratów. Jeden z nich dostał Reksio. Piraci sądzili, że ich kapitan umarł, więc w oddziale panowała anarchia. Podczas swoich akcji ratunkowych porwali Dzielnego Psa wraz ze Skarbem.

Robaczki przyniosły zastępcy kapitana mapę z listem, którą dał im Reksio. Wtedy Piraci oddali skarb, uwolnili Reksia i ruszyli ocalić swojego dowódcę.

Kapitan w RIKN.

Advertisement