Reksio Wiki
Advertisement

Molly – bohaterka serii Przygody Reksia, po raz pierwszy wystąpiła w grze Reksio i UFO. Była przywódczyni Kretońskiego Ruchu Oporu na Kuranie, jest mężą Kretesa.

Życiorys[]

Przed PR[]

Nie wiadomo zbyt wiele o jej przeszłości. Prawdopodobnie kiedy Kurator tworzył swoje imperium Molly była członkinią Ruchu Oporu, a później przejęła dowództwo po Che Koparze.

Reksio i UFO[]

Po tym jak główni bohaterowie rozbili się w składziku postanowili się rozejrzeć. Spotkali Molly, która uradowała się ze spotkania Psa z Gwiazd stwierdzając, że „przepowiednia nie kłamała”. Przekazała bohaterom jej treść. Molly i Kretes zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Kretonka przedstawiła następnie widniejących na fotografii pozostałych członków Ruchu Oporu, jego założyciela Che Koparę oraz opowiedziała o Układzie Kurana.

Pierwszym zadaniem, które dostali bohaterowie od Molly polegało na uwolnieniu członków La Resistance z więzienia. Po udanej akcji na osobności Molly z Kretesem dopracowywała szczegóły dalszego plan działania. Molly odtąd wyznaczała bohaterom kolejne zadania mające doprowadzić do obalenia Kuratora. W ostatnim etapie znajdowała na się na pokładzie Odkurzacza. Pod koniec gry wraz z Kretesem, który postanowił zostać na Kuranie, pożegnała Reksia i Kornelka.

RiC – RiWC[]

Nie pojawiła się w tych grach. Kilka razy jest wspomniana.

Reksio i Kapitan Nemo[]

Po powrocie Reksia i Kretesa z XIX w. Molly pojawia się w scenie końcowej. Oznajmia Kretesowi, że „trochę tęskniła, ale nie za bardzo” oraz rozwiewa jego wątpliwości w sprawie makaronu.

Wraz z pozostałą piątką głównych bohaterów pojawia się podczas napisów końcowych i je komentuje.

Reksio i Kretes w Akcji![]

W tej grze Molly głównie występuje w cutscenkach m.in. pociesza Kari Matę przy zakończeniach gier, w których Reksio znajduje sobie inną miłość. W napisach końcowych przy wyjściu z gry Molly dyskutuje z Kretesem jeden z czterech losowo wybieranych przez grę tematów np. o tym, że Kretes poleca grę Graj z nami.

Reksio i Kretes: Tajemnicza Trzeciego Wymiaru[]

W tej grze Molly występuje jedynie w cutscenkach. W noc zniknięcia bohaterów rozpacza nad nimi, a w dzień z marnym skutkiem próbuje zniszczyć monolit kilofem i buldożerem. W zakończeniu cieszy się z odzyskania Kretesa.

Reksio i Miasto Sekretów[]

Avatar Molly z RiMS: LE

W tej grze Molly pojawia się w jednej scenie kiedy to Kretes w drodze do piwnicy zastaje ją obudzoną. Oznajmia, że głos Narratora ją obudził.

Ciekawostki[]

Wizerunek Molly z naklejek dołączanych do premierowych wydań gry Reksio i Ufo. Nie występuje on w samej grze

  • W RIU miała katar i ciągle mówiła przez nos, z kolei pod koniec RIKN i w czasie Reksio i Kretes w Akcji już nie.
  • Nosi tradycyjny beret kretoński (filcowy z antenką, koloru niebieskiego), dla podniesienia wartości termoizolacyjnych zwykle jest wypchany lokalnym wydaniem gazety codziennej[1].
  • W grze Reksio i Miasto Sekretów: Limited Edition bardzo się zmienia z wyglądu, ale widzimy ją tylko gdy mówi w oknie dialogów. Ma teraz brązowe włosy i ma na sobie zieloną koszulę nocną.

Przypisy

  1. Parę pytań, Forum Przygody Reksia, 16 stycznia 2006 [dostęp 2021-01-03]
Advertisement