Reksio Wiki
Advertisement

Mu było siedzibą Starożytnych Kretonów, która zatonęła. Możemy dotrzeć tam w RIKN.

Część pokoiku z teleportami, przez który przechodzi linia zmiany daty

Pokoik po odgadniętym kodzie

Mu3.png
Mu4.png


Historia[]

Starożytni Kretoni postanowili osiedlić się na Ziemi. Wybudowali Mu, które było ich ogromną siedzibą. Było zaawansowane technologicznie. Niestety w wyniku katastrofy związanej z Linią Zmiany Daty, Mu zostało zatopione i całe znalazło się głęboko pod wodą.

Kilka lub kilkanaście lub nawet kilkaset lat później, Amon Kretes postanawia odszukać Mu. Udaje się na wielką wyprawę, która w końcu skończyła się odnalezieniem siedziby. Niestety jedyne wejście do pozostałości Mu było zalane wodą, a technologia nie pozwala dostać się tak głęboko. Amon Kretes i Wódz Kukuryk, jego towarzysz postanowili osiedlić się na pobliskich wyspach i przekazywać wiedzę o zalanym przejściu z pokolenia na pokolenie. Ukryli wskazówki w dwóch dziecięcych wierszykach, aby ich potomkowie odnaleźli Mu razem.

Kilkaset lat po wyprawie Amona, Reksio i Kretes w RIKN poszukują sposobu na powrót do swoich czasów. Kapitan Nemo po wielu perypetiach, wyjawia im tajemnicę wierszyków. Bohaterowie rozwiązują zagadki i odnajdują przejście do legendarnego Mu.

Zatopiona Siedziba Starożytnych Kretonów

Jedyna niezatopiona jego część to niewielki pokoik z ciągiem dziwnych znaków, które okazują się być kodem pozostawionym w Komnatach Starożytnych Kretonów. Uruchomiony zostaje Komputer Tatka, która włącza system podróży w przyszłość. Reksio i Kretes wracają do domu.

Wierszyki:[]

Amona Kretesa:[]

Stoi w morzu kret olbrzymi,

Patrzy w przyjaciela oczy,

Między nimi leży przejście,

W które kiedyśkogut wskoczy.

Wodza Kukuryka:[]

Stoi w skale wielki kogut ,

Patrzy w przyjaciela oczy,

Między nimi leży przejście,

Które kiedyś kret przekroczy.

Miejsca[]

Miejsc w Mu zapewne było miliony, ale niestety zostały zalane przez wody oceanów. Zachowały się dwie części:

  • Mały pokoik z teleportami

Technologia[]

W środku znajduje się mistyczny komputer Tatka. A oto jego funkcje:

Komputer Tatka

  1. Nawigacja MU (program niedostępny przez leżenie na dnie oceanu przez tysiące lat).
  2. Kontrola Systemów (bada zasoby Mu).
  3. Pranie wstępne w 30 stopniach.
  4. Odwirowanie.
  5. Podróż w przyszłość o jakieś 100 lat (pomogła Reksiowi i Kretesowi wrócić do domu).
  6. Rotowanie obiektu względem punktu (prace badawcze były w toku).

MU ERROR 404.gif

Ciekawostki[]

  • Mu miało być bardziej rozbudowane i ponoć jedno rozwiązanie niewykorzystanej zagadki do dziś leży w Notesie Archeologa. Stało się tak dlatego, że Forumowicze pospieszali Aidem Media.
  • Mu, to nazwa krainy mitycznej, jeden z tzw. zaginionych lądów. Według przekazów i różnych autorów kontynent (ew. część stałego lądu lub wyspa) Mu znajdować się miał na Pacyfiku lub między Australią a Indiami. Żadna z tych lokalizacji (podobnie jak możliwość istnienia w nieodległej przeszłości geologicznej rozległych lądów pochłoniętych przez oceany, z wyjątkiem szelfu) nie znajduje potwierdzenia geologicznego ani archeologicznego.
Advertisement