Reksio Wiki
Advertisement

Mumionki - żyjące szczątki po Faraonie, które zamieszkują podziemia piramidy Amona Kretesa.

Mumionek
Mumionek1.png
Mumionek w SHiKN

Rasa:

Kret

Status:

zmarłe, zmumifikowane krety

Miejsce zamieszkania:

Podziemia

Wystąpił w częściach:

RiWC (słychać ich jęki), RiKN, RiKwA

Informacje ogólne[]

Wygląd[]

Mumionki wyglądem i wielkością przypominają Kretesa, mają nos i pazury jak on.

Występowanie[]

Krety te występują w podziemiach piramidy Amona Kretesa.

Seria Przygody Reksia[]

RiWC[]

Co prawda nie widzimy ich, lecz możemy spekulować, że odgłosy jęczących mumii w piramidzie w starożytnym Egipcie to właśnie mumionki.

RiKN[]

W tej grze widzimy ich pierwszy raz. Są uwięzione pod ziemią w tunelach i atakują Kretesa, który szuka tablic Amona Kretesa. Nie wiadomo po co to robią, prawdopodobnie są stróżami tej tablicy.

RiKwA![]

Sekcja RiWC[]

W tej części gry występują jako przeszkoda w jednym z etapów. Podobnie jak pozostałe stworzenia, można je zablokować skrzyneczkami, widać ich ślady, po których chodzą, a także mogą blokować postacie.

Sekcja SHiKN[]

Mumionki stają się pierwowzorem dla innych wrogów w tej sekcji. Oni również są wrogami. Oni i ich przerobione wersje mają identyczną rolę jak w RIKN, czyli chodzą po korytarzach, utrudniając pracę Kretesowi.

Wampiur w SHiKN

Wampiury[]

Wampiury to pierwszy typ przeciwników jaki znajdziemy w sekcji "Super Heros i Kapitan Nemo". Ubrane są w ciemnoniebieską pelerynę z wyszywanym czerwonym środkiem, a na twarzy mają maskę. Postać Wampiura i słowa Kretesa "Do opery upiorze!" to nawiązanie do musicalu "Upiór w operze", sam Wampiur nosi taką samą maskę co tytułowy Upiór.

Mumionki[]

Mumionek w SHiKN

Mumionki to typ przeciwników z poziomów 4-6. Praktycznie niczym się nie różnią od tych z RiKN. Mają na sobie bandaże, z których wystają tylko oczy i część skóry. W odróżnieniu od mumionków z RiKN ich oczy nie świecą, a skóra jest koloru kremowego, a nie czarnego.

Szambonury[]

Szambonur w SHiKN

Szambonury to typ przeciwników w poziomach 7-9. Są koloru zielonego, w pewnych częściach ciała są poplamione toksycznymi substancjami z beczek. Na głowie noszą przeciwgazową maskę filtracyjną, która jest im niezbędna do oddychania w środowisku jakim jest Szambo La. Mówią po szambolańsku tak samo jak Wyznawcy Bakterii Coli.

Kościotrupy[]

Kościotrup w SHiKN

Kościotrupy to przeciwnicy z poziomów 10-12. Ich obecność na wyspie to aluzja do kościotrupa ze skrzyni do odstraszania kretów, którą Kapitan Nemo porzucił na owej wysepce.

Kretoni[]

Kreton w SHiKN

Kretoni to przeciwnicy z poziomów 13-15. Są to roboty prawdopodobnie wykorzystywane przez starożytnych kretonów do wykonywania fizycznych czynności. Jako jedyne potrafią mówić i rozmawiać między sobą. Poruszają się na gąsienicach.

Dźwięki[]

RiWC[]

RiKN[]

RiKwA![]


Galeria Postaci[]

Advertisement