Reksio Wiki
Advertisement

Podwórko- miejsce zamieszkania głównych bohaterów serii Przygody Reksia. Pojawia się we wszystkich grach oprócz RiSP, w serialu i w grach edukacyjnych.

Podwórko

Lokacje[]

Historia[]

Prehistoria[]

Podwórko już w czasach prehistorycznych było zamieszkane przez istoty rozumne. Tamtejszymi mieszkańcami byli: Gryzu Ciach Ciach, Salvadoryk, Rykus, Prareksio. Było ono stworzone głownie z kamieni. Budę stanowiła jaskinia, warsztat to była jaskinia, Stawu nie było jeszcze, podobnie jak studni czy Kurników. Plac był dość prymitywny. Co ciekawe była tam jeszcze jedna jaskinia, ktora nie przetrwała do dziś.

XIX wiek[]

Prawdopodobnie pierwsze cywilizowane Podwórko było wybudowane w XIX wieku. Żył tam niejaki Herr Erfinder Hahn w miejscu dzisiejszego Warsztatu. Nie wiadomo czy żył z nim jakiś pies, czy kury chociaż zabudowanie wskazuje na tak. Ówczesne Podwórko było pod zaborem Niemieckim, co oznacza, że Podwórko może być albo w dawnym Wielkim Księstwie Poznańskim, albo w Dzisiejszych Województwach: Opolskim, Śląskim, Lubuskim, Zachodniopomorskim, Pomorskim, Kujawsko-Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim lub też Podlaskim.

Teraźniejszość[]

Obecnie Podwórko jest zamieszkane przez: Reksia, Koguta, Korneliusza, Kury, Kari Matę, Kretesa oraz Molly. Jest to wieś.

Zła przyszłość (połowa XXI wieku)[]

Podwórko zostanie wchłonięte przez kanalizacje miejską rozrastającego się miasta (lub wieś została zastąpiona miastem) a lej czasowy należy do Ryżokitowców. Wiadomo, że Kretes będzie mieszkał w domu z czerwoną dachówką, Koguty mieszkają w kanalizacji, a Reksio nie żył (lub został zabrany przez różokrzyżowców dawno temu) oraz najprawdopodobniej nie spotkał Kari-Maty, a Kretes stał się zdziadziałym kapciem.

Dobra przyszłość (połowa XXI wieku)[]

Wieś zamieniła się w miasto. Jest znany tylko los Kretesa, tak samo jak w złej przyszłości mieszka w domu z czerwoną dachówką ale jest jednak potulnym dziadką dla swoich wnuków który uwielbia opowiadać o swojej przeszłości.Ciekawostki[]

Advertisement