Reksio Wiki
AdvertisementPokopane - tytułowe Miasto SeKretów w RiMS i w RIMS LE. Stolica Przewspaniałej Republiki Batatowej Ryjo Kretos. Kiedyś republika była królestwem, a rządził Król. Niestety od czasów rewolcji w mieście i w kraju rządził Burmistrz. Jednak po zdemaskowaniu Burmistrza przez Kretesa panuje tam znowu Plaster. Najpewniejszym sposobem poruszania się po mieście jest w RiMS użycie mapy, a w RiMS LE użycie żółtej żarówki z symbolem mapy.

Miasto jest naprawdę pełne SeKretów i sekretów...

Historia[]Rewolucja[]

W mieście Pokopane rządził dobry Król Plaster i jego synka Księżniczka Lukrecja. Pewnego dnia do Pokopane przybyły przebrane za krety szczury. Ich przywódca miał na imię Janusz i mówił o tym, że krety powinny obalić króla i powinna nastać demokracja (typowe hasło głoszone przez "czerwonych", czyli komunistów):

"Towarzysze, jesteście młodzi, możecie zmieniać świat i możecie być demokratyczni. Wystarczy obalić Króla i wybrać godnego następcę. My jesteśmy z Szanoka."

Krety uwierzyły szczurom i razem ze strażnikami poszli do pałacu. Rewolucjoniści weszli tajnym przejściem, zaskoczyli króla, odebrali mu koronę, przykleili plan pomnika i zawinęli Króla w dywan . Zanieśli go do szaletu i zabrali do Krainy Szczurów. Janusz zaś został Burmistrzem, ale niestety:

1. Nikomu oprócz Kretesa nie udało się wejść do Burmistrza (przyczyną takiego stanu rzeczy były restrykcyjne zasady, które narzucały posiadanie mnóstwa dokumentów - zwyczajna biurokracja).

2. Burmistrz wprowadził nowe, ograniczające wolność prawa (między innymi zakaz gromadzenia więcej niż jednej osoby wokół zdjęcia ważnego organu władzy, kara - więzienie - prawdopodobnie dożywocie).

3. Każdy nie-kret, który przybył do miasta był więziony.

4. Wszyscy przeszli obowiązkowe szczepienie - został im wszczepiony chip uniemożliwiający opuszczenie miasta (po opuszczeniu miasta wszystko swędziało, włączał się alarm).

5. Zdjęcia z czasów rewolucji burmistrz kazał wyrzucić do zsypu.

To był koniec Królestwa Batatowego. Powstała, zupełnie zależne od szczurów, Republika Batatowa Ryjo Kretos.

Po rewolucji[]

W Pokopanem rządził na zasadzie ustroju komunistycznego Janusz. I zapewne rządziłby tak aż do 1989 roku końca swoich dni, gdyby nie Reksio i Kretes, którzy zupełnym przypadkiem znaleźli się w mieście. Reksio od razu został aresztowany, a Kretes ruszył mu na ratunek, przy okazji poznając przeciwników systemu i przeżywając wiele ciekawych przygód, których tu nie opiszemy, bo od tego jest inny artykuł. By zdemaskować Burmistrza, Kretes użył magnesu. Król Plaster wrócił na tron, a Królestwo Batatowe powróciło.

Dalsze losy tego miasta możemy zobaczyć w City of Secrets 2.

Powrót monarchii[]

Po powrocie do dawnych zasad, Pocopane diametralnie się zmieniło. Otworzyło się na turystów, oferując mnóstwo atrakcji. Jednakże nowy system znów nie podoba się mieszkańcom. Sergio tworzy Kreci Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność".

Miastu zaczyna zagrażać powódź, wywołana przez wielkiego Robaka. Kretes powstrzymuje potop, jednakże nie podejmuje się próby pojmania potwora. DO ROZBUDOWY

Miejsca[]

Mapa z pokazanymi najważniejszymi lokacjami, kliknij aby powiększyć


,

RatuszMiejskie wysypisko śmieciFarma BatatówRynekWięzienieSklepienieŚluzyMole MartPark KryształówMetroKopalniaTama

Mapa z pokazanymi najważniejszymi lokacjami w CoS2, kliknij aby powiększyć


Postacie w Mieście i w Zaginionym Lądzie.[]

Rola w grze[]

Jest to główne miejsce, w którym poruszają się bohaterowie, i w którym dzieje się cała akcja.

Ciekawostki[]

  • Pokopane może być parodią miasta Zakopane.
  • Po angielsku Pokopane zmieniono na Poco Pane.
Advertisement