Reksio Wiki
Advertisement
Przygody Reksia
Postacie.jpg
Przygody Dzielnego Psa Reksia.

Główni bohaterowie:

Reksio, Kretes oraz Kogut Wynalazca

Funkce komentatora pełni:

Grzegorz Wolf jako Narrator

Wrogowie:

RiSP - szczury, RiU - Kurator, UFO, RiC - Ten Który Tak Potwornie Mąci, Drób Chaosu, RiWC - Ryżokitowcy, RiKN - wiele, RiK:TTW - Głos, RiMS - Burmistrz(ukryty), szczury (jawni)

Rodzaj:

Przygodówka

Cel:

Pokonanie wroga

Ograniczenie wiekowe:

6+(później 7+)

Przygody Reksia - seria gier stworzona przez firmę Aidem Media.

Gry[]

Pierwsza część Przygód Reksia:[]

Dodatki do serii to:[]

Druga część Przygód Reksia:[]

Dodatki do City of SeCrets 2:[]

Gry planszowe:[]

Główni bohaterowie[]

Reksio - Tytułowy i główny (do powstania RiMS LE) bohater. Nie umie mówić po ludzku, za to posługuje się hauhaskim. Problem zrozumienia go zniknął w RiMS LE gdzie pojawiły się napisy. Małomówny, za to inteligentny i zwinny, a ponadto zawsze cierpliwy, uśmiechnięty i gotowy do pomocy.

Kretes - Marudny, niechlujny, leniwy i otyły kret, chociaż dla Reksia gotowy skoczyć w ogień czy inny magiczny album. Początkowo Kretes pełnił funkcje komediowe dla urozmaicenia gry RISP, ale od następnej części gry towarzyszy Reksiowi w wojażach. Na planecie Kuran znalazł wybrankę życia, Molly. Chciał z nią tam zamieszkać, ale wkrótce musiał poświęcić nowe życie dla ratowania Reksia. Powoli stawał się jedną z najważniejszych postaci. Nawet został tytułowym bohaterem w dodatkach.

Kogut Wynalazca - Lekko szurnięty kogut. Poruszamy się nim tylko w dodatkach. Posiada niespotykane zdolności techniczne, w ciągu godzin jest w stanie skonstruować wajchadłowiec zdolny osiągnąć trzecią prędkość kosmiczną. Jego machiny zwykle są punktem wyjścia dla nowych kabał, w które wplątują się Reksio i Kretes. Ma brata bliźniaka jednojajowego, Korneliusza, który przez pewien czas był kuratorem całej Galaktyki. W odróżnieniu od niego, Kogut pojawia się w drugiej serii gier z Reksiem.

Narrator - Postać, pełniąca rolę komentatora, prawdopodobnie to on kieruje losami świata Reksia za pomocą swojej opowieści. Bywa, że jego słowa powodują nieszczęścia dla bohaterów (np. W RISP Narrator swoimi słowami zmienił słoneczna pogodę w sztorm, powodując tym samym rozbicie się Reksia na Wyspie Skarbów.), jednak prawdopodobnie wymagają tego od niego prawa czasoprzestrzeni, zresztą sam sztorm finalnie wyszedł całemu wszechświatowi na dobre. Często też rozmawia z bohaterami i podaje im jakieś dobre pomysły. Przykład pochodzący z RiMS:

Narrator: Kretes pomyślał, że zdobywszy zarówno miskę jak i ziarno mógłby je połączyć w celu uzyskania nowego przedmiotu.

Kretes: Co? Na pewno tak nie pomyslałem. A jeśli chcesz wiedzieć to akurat myślałem  o bawełnie i jej roli w dzisiejszym świecie.

Postacie drugoplanowe[]

Korneliusz (Kornelek, były Kurator) - jedna z ważniejszych postaci jednak nie można go zaliczyć do nieodłącznych bohaterów. Porwany za młodu przez kokosmitów, w niejasnych okolicznościach został galaktycznym kuratorem. Dopiero Reksio zawrócił go na dobrą drogę. Jest bratem bliźniakiem jednojajowym Koguta. Miał demoniczny głos (teraz też czasem go używa). Nadal jest targany pokusami, by wrócić do dawnego stylu życia.

Kury - występują we wszystkich częściach (zresztą tak jak wszelkie inne rodzaje zwierząt). Akurat kury są świetnym przykładem zachodzącego w PR zjawiska. Występują zarówno jako bohaterowie rozumni (Królewna, obaj poznani przez nas wodzowie, Szaman Rafiku-Miku), ale też jako po prostu zwierzęta, nieobdarzone intelektem. Na Ziemi występują ich dwa rodzaje - czarne kury i "zwykłe" - przynajmniej takie poznaliśmy w PR (teoretycznie mogą być też np. "żółte" - żyjące w Azji itp. tzn. może być z nimi tak jak z ludźmi). Są również UFOkury (zielone) a także wiele innych, które pojawiają się w RiU i są zapewne kurami uprowadzonymi z najróżniejszych planet z całego kosmosu - dlatego mają różne kolory.

Molly - jedna z głównych postaci w RiU, występuje pod koniec RIC i RiKN. Pojawiła się również w dodatkach. W RiMS i RiMS LE występuje dla żartu gdyż została obudzona przez narratora. Występuje także w RiKWA oraz w RiK:TTW, ale tam już występuję jedynie w openingu cutscenkach i epilogu. Wybranka życia Kretesa, przywódczyni Kretońskiego Ruchu Oporu, doskonale zna się na wypiekach i makaronie.

Kari Mata Hari - jest ważną postacią w RiKN. Reksio się w niej zakochał. Pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, dzięki starokretońskiej technologii udało jej się przenieść w przód o 100 lat. Adoptowana przez Kapitana Nemo, po tym, jak ten uratował ją z Szangri-La. Wysportowana, zna się na sztukach walki i kręceniu korbą. Występuje także w RiKwA oraz w RiK:TTW, ale tam już występuję jedynie w intro, cut scenkach i epilogu. Nie występuje w drugiej serii.


RISPRIURICRIWCRIKNRIKWARIKTTWRIMSRIMS LEMS2 (powstaje) Na Kury!

Advertisement