Reksio Wiki
Advertisement

Rafał Kowal (ur. 1970 w Olkuszu) – polski aktor i reżyser teatralny, kompozytor.

Na scenie zadebiutował 3 marca 1992 rolą Fanfarona II w Placu Merkurego Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reż. Marty Stebnickiej na deskach Teatru STU w Krakowie.

W 1993 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie za rolę Merkurego w spektaklu „Zdrady miłosne” na XI Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

W latach 1993–1995 występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Od roku 1995 jest związany z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Występował także w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu (2001).

W 1996 otrzymał nagrodę prezydenta miasta Gdyni z okazji Dnia Teatru za debiut w spektaklu „Kwartet”[1].

W latach 2002–2011 pracował dla Aidem Media jako aktor głosowy.

Wkład w PR[]

RiSP[]

W grze Reksio i Skarb Piratów podkłada głos Narratorowi i Majtkowi .

RiU[]

W grze Reksio i Ufo podkładał głos Reksiowi, Kretesowi, Kogutowi, Romanowi oraz Korneliuszowi.

RiC[]

W grze Reksio i Czarodzieje podkładał głos Reksiowi, Kogutowi, Kretesowi, Korneliuszowi, Szewczykowi Dratewce oraz Bobromirowi .

RiWC[]

W grze Reksio i Wehikuł Czasu podkładał głos Reksiowi, Kogutowi, Kretesowi, Korneliuszowi, Granowi Hau-Hau, Rykusowi, Salvadorykowi, Noskowi, Herr Erfinder Hahnowi oraz Kotu Leonarda Da Vinci .

RiKN[]

W grze Reksio i Kapitan Nemo podkładał głos Reksiowi, Kogutowi, Kretesowi, Korneliuszowi, Babciowi Norbertowi, Herr Erfinder Hahnowi oraz Dr. Jonesowi .

RiKWA[]

W grze Reksio i Kretes w Akcji! podkładał głos Reksiowi, Kogutowi, Kretesowi, Kogutowi oraz Korneliuszowi.

RiK:TTW[]

W grze Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru podkładał głos Reksiowi, Kogutowi oraz Kretesowi.

RiMS (LE)[]

W grze Reksio i Miasto Sekretów podkładał głos Reksiowi, Kretesowi, Kogutowi, jednemu ze strażnikow, Santiago, szczurom oraz Królowi.

Przypisy

  1. Fragment treści tego artykułu został skopiowany z artykułu w Wikipedii, Wolnej Encyklopedii, który jest licencjonowany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Linki zewnętrzne[]

Advertisement