Reksio Wiki
Advertisement

Reksio z RIMS LE

Reksio znany też jako Dzielny Pies Reksio – główny bohater serii Przygody Reksia oraz serialu animowanego.

Wygląd[]

Reksio to pies wielorasowy (pot. kundel). Najbardziej podobny jest do rasy Russell terrier[1]. Początkowo (w pierwszych odcinkach serialu) jego wygląd był inny – Reksio miał ciemniejszą sierść, krótszy tułów, dłuższy pysk i obrożę.

Pochodzenie[]

Reksio zaniepokojony dziwnymi hałasami w RIU

Reksio powstał jako główny bohater serialu Reksio. Grał oczywiście rolę postaci tytułowej. Prawa do Reksia zostały wykupiony przez firmę Aidem Media. Obecnie firma nie posiada praw do postaci.

Właśnie przez tę firmę zostały stworzone najpierw proste gry edukacyjne z psem, a potem seria gier przygodowych o Reksiu i jego towarzyszu, krecie Kretesie, który został wymyślony przez firmę Aidem Media na potrzeby serii.

W grze Reksio i Wehikuł Czasu odkryliśmy, że protoplastą jego rodu był Prareksio mieszkający w Prehistorii na prehistorycznym Podwórku.

Historia[]

Animacja biegnącego Reksia

Przed PR[]

Niewiadomo zbyt wiele o przeszłości Reksia, ale najprawdopodobnym jest to, że żył zwyczajnie jak każde zwierzę.

Reksio i Skarb Piratów[]

Reksio postanowił popływać na desce surfingowej, niestety nadszedł potężny sztorm i wywiało Reksia na tajemniczą wyspę. Reksio utknął na wrau statku, jednak z pomocą przyszedł krabik, jednocześnie uwalniając go. Reksio wiedział, że musi się stąd wydostać, więc postanowił zbudować latawiec z resztek żagla. Po zbudowaniu Reksio dostał się na wyspę skarbów, nagle wyłowił butelkę, w której to było coś napisane, jednak nie mógł odczytać. Reksio później postanowił się przejść na plaży, spotkał tam Robinsona Kozoe i jego kompana Piptaszka. Reksio powiedział, że znalazł butelkę jednak, Robinson zaś powiedział, że żeby odczytać mapę trzeba rozpalić ognisko. Reksio więc postanowił z pomocą Piptaszka rozpalić ogień, po rozpaleniu ognia Reksio zabrał się za odczytanie i w zależności czy uda nam się czy nie, Robinson powie, żeby udać się do wodza Kur-Czaki, a jak nie, da nam zapasową butelkę. Jednak żeby Reksio mógł się do niego dostać, musiał pożyczyć klucz od Robinsona, Kozioł powiedział, że to zrobi, ale musi wyłapać jego gąski. Po wyłapaniu gąsek, Reksio kontynuował swoją przygodę, zaś Robinson pożegna Reksia oraz mówi, żeby pozdrowił wodza.

Notka: Oficjalnie Robinson mówi tylko "No...", wynika to z niedoróbek z gry, zaś pełny monolog można usłyszeć w plikach gry, jednak fani uznają za oficjalne więc wychodzi na to, że to headcanon.

Reksio po otworzeniu drzwi musiał się przedostać przez rzekę, która była dla niego dosyć łatwa. Po przeprawie Reksio zauważył, że w wiosce dzieje się hałas, więc Reksio postanowił to sprawdzić. Okazało się, że Piraci atakują wioskę. Reksio zapytał się wodza, czy odczyta list, zaś sam wódz powiedział, że tak, ale najpierw musi on odeprzeć atak piratów. Reksio więc postanowił odeprzeć atak piratów. Po wypędzeniu piratów Reksio wreszcie udało mu się, a więc wódz mógł przeczytać list, w którym było napisane, że Kapitan O'Gryzek wypadł za burtę, zaś on utknął na wraku statku. Żeby ktoś go uratował, postanowił pisać list, jednocześnie informując, żeby jednocześnie ktoś znalazł skarb i dodać go do domu samotnego jajka. Reksio wiedział, że nie ma chwili do stracenia, więc podstanowił ruszać dalej. W pewnym momencie nawet spotkał Kreta, który był niemiły, ale kto wie może się jeszcze się zmieni.

Reksio postanowił ruszać w stronę świątynii, jednak strażnik nie chciał go przepuścić, gdyż był potrzebny glejt. Reksio musiał się dostać do królewny, która powiedziała, że dostanie glejt, ale trzeba wykonać zadania dla niej. Pierwszym zadaniem było odśpiewać piosenki z płyty (lub drugie w zależności od wykonywania zadań), potem wyłowić dla niej perły z zatoki. Po zrobieniu tych zadań Reksio dostał glejt i dostał się świątyni. Tam czekały na niego odpowiedzi na zagadki.

Potem spotkał Kapłona, który powiedział, żeby wejść do świątyni, musi odgadnąć 5 zagadek. Gdy to zrobi, brama otworzy się. Po odgadnięciu 5 zagadek, brama się otwarła, więc Reksio mógł dostać się do wulkanu. Po kilku przerażających pułapkach, Reksio napotkał problem: zawalone wejście i ni jak nie mógł się przedostać. Jedynym rozwiązaniem było przejść do statku UFO i znaleźć tam działo, jednocześnie omijając Ufokury. Reksio odpalił działo i zaczął strzelać w kamienie. Po zniszczeniu kamieni Reksio mógł kontynuować podróż. Reksio później napotkał "kurę", która podejrzanie brzmiała. Jednak Reksio postanowił nie gadać z nieznajomym, jednak musiał odgadnąć hasło, które to papugi powtórzyły od pewnej osoby, które brzmiało "Do stu beczek zwietrzałego grochu, sezamie uparty otwórz się wreszcie". Po odgadnięciu hasła Reksio zabrał skarb dla domu samotnego jajka, jednak później został uprowadzony przez piratów.

Reksio wiedział, że musi on dostarczyć list. W tym celu poprosił robaczki, by się tym zajęły. Po tym jak bosman Janusz dostał list, Piraci uwolnili Reksia, a oni postanowili poszukać kapitana i przeznaczyć skarb, zaś Reksio dostał w prezencie nową deskę i dzięki czemu mógł wrócić do domu, jednak nie wiedział, że zaczeła się inwazja...

Reksio i UFO[]

Do rozbudowy

Pewnej nocy Reksiowi dręczyły koszmary, jednak obudził się dopiero, gdy zorientował się, że UFO atakują podwórko. Spanikowany Kogut wybiegł i panikował, nie widząc, co ma robić. Jednak Reksio wiedział co zrobić, musiał wypędzić UFO za pomocą buraków. Po wypędzeniu UFO Reksio ochłonął. Dowiedział się od Koguta, że kiedyś UFO porwali bliźniaka jedno jajowego, znikąd jak grzyb z pod ziemi "wyrósł" Kret, który przedstawił się jak Kretes, powiedział, że u niego też uprowadzono. Kogut wpadł na pomysł, by zrobić statek, w którym to Reksio będzie mógł polecieć w kosmos.

Następnego ranka, Reksio postanowił zbudować części do statku kosmicznego. Bo zbudowanie pozostało jedno pytanie? Kto pokieruje tym statkiem? Kretes postanowił polecieć z nim i ocalić kury. Kiedy Reksio wraz Kretesem próbowali gonić UFO, niestety okazało się, że trzeba skalibrować Kreta, więc Reksio musiał skalibrować Kretesa, by podążać dalej za kosmitami. Po kalibracji Kreta, Reksio i Kretes ruszyli pogoń za UFO przez drogę mleczną. Droga okazała się być skuteczna, lecz bohaterowie natrafili na... roboty drogowe. Nie mając chwil do stracenia, Reksio i Kretes musieli lecieć objazdem, by dogonić UFO.

Miejsce zamieszkania[]

Buda od wewnątrz

Buda Reksia z kreskówki

Reksio, jego rodzina i przodkowie od najdawniejszych czasów mieszkają na Podwórku, w budzie, której wygląd z czasem się zmienia (np. w Prehistorii była to jaskinia).

Gry edukacyjne[]

Ikonka.png Osobny artykuł: Gry Edukacyjne.

Ciekawostki[]

 • Jego dziewczyną jest Kari Mata Hari.
 • Mówi głównie w języku hałhaskim, ale również po ludzku (niezmiernie rzadko, w serii jedynie pod koniec RiKN).
 • Jego towarzyszem jest Kretes.
 • Biorąc pod uwagę rok kretoński, razem z Kretesem i cała reszta ma 567893478236 lat[2].
 • Pierwotnie był postacią z kreskówki. Na początku kariery w grach występował w programach edukacyjnych.
 • Został honorowym 8 członkiem Rady Siedmiu Czarodziejów.
 • Reksio rozumie, co sam mówi[3].
 • Został uwięziony 2 razy, raz na początku RIC, drugi raz w RIMS.
 • Posiada dyplom ukończenia Uniwersytetu Magii z oceną zadowalającą i tytułem magistra, książeczkę zdrowia oraz miesięczny bilet kolejowy[4].
 • W RiWC nie mógł wziąć sofy do kieszeni, bo akurat w tym momencie w największej kieszeni, służącej do przenoszenia mebli, miał schowanego smoka z komodą[5].
 • Uwielbia gumę owocową.
 • Ma swoje konto na Forum Przygody Reksia, założone jeszcze w 2005 roku.
 • Przodkowie Reksia mieli się również pojawić w średniowieczu i starożytnym Egipcie, z pomysłu zrezygnowano.
 • Reksio ma koncept artystyczny (dwa) swojej wersji w połowie XXI wieku.

Przypisy

Advertisement