Reksio Wiki
Advertisement

Rewolucja- historia[]

Pewnego dnia w Poco Pane, stolicy Republiki Batatowej Ryjo Kretos pojawił się nowy kret... A była to osoba która przepięknie mówiła o tym, że władza należy się prostym kretom, że wszyscy są równi. Był to Burmistrz, który jeszcze nie był burmistrzem. Rozmawiał z innymi kretami które za jego namową postanowiła zrobić rewolucyjną rzecz- porwać Króla. Udało im się to i wyniesiono go w dywanie i uwięziono w krainie szczurów (o czym nikt nie wiedział). Później burmistrz został burmistrzem i w Pokopanym zaczął panować strach i chaos. Wiele osób za miłość do starego ustroju poszło do więzienia . Wtedy królestwo batatowe Ryjo Kretos stało się republiką batatową Ryjo Kretos.

Znani rewolucjoniści[]

Rewolucja- jej skutki[]

  • Jak mogliście przeczytać wyżej w mieście zapanował strach i chaos. Od czasów rewolucji burmistrza rzadko widywano na własne oczy, a ser zaczął schodzić w sklepach w bardzo szybkim tempie.
  • Za małe przewinienie można było zamieszkać w miejskim więzieniu.
  • Burmistrz zadbał o to aby miasto bardzo się nie wyludniło - wprowadził obowiązek szczepień, a raczej wszczepień "CHIPSÓW" które sprawiały, że po opuszczeniu miasta skóra swędziała, a w centrali uruchamiał się alarm.
  • Kolejnym skutkiem

    Po rewolucji wybudowano ten pomnik, na którym podkreślana się smutny los mieszkańców: "Na wieczną pamiątkę ofiar rewolucji, których na szczęście nie było - Narodowi -Naród. Sami sobie zgotowaliśmy ten los."

    było wybudowanie pomnika, a na nim napis: "Na wieczną pamiątkę ofiar rewolucji, których na szczęście nie było - Narodowi - Naród. Sami sobie zgotowaliśmy ten los." (obrazek obok)
  • W mieście żyło się coraz trudniej. Cena sera wzrosła. Bataty prawdopodobnie stały się drogie, a rzadko kiedy ktoś przychodził na targ.

Szczęśliwe zakończenie.[]

Projekt/obraz przedstawiający pomnik Rewolucji

Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie. Kret Kretes zdemaskował Burmistrza, a ten uciekł (najpewniej) do Szanoka. Wszystko skończyło się dobrze, (może za wyjątkiem kilku niezadowolonych mieszkańców) a efekty pracy Kretesa możemy zobaczyć w pierwszym epizodzie CoS2.

Advertisement