Reksio Wiki
Advertisement

Sekretny Ruch Oporu - organizacja składająca się z Kretów (i jednego psa)  pragnąca położyć kres dyktaturze Burmistrza. Jej członkowie stawiali na tajność.

Członek Sekretnego Ruchu Oporu-Fernando

Historia[]

Jego prekursorem mógł być Che Kopara, choć to mało prawdopodobne (Che był raczej założycielem La Resistance na Kuranie).

Rewolucja[]

Kiedyś byli młodzi i nie wiele jeszcze wiedzieli. Wtedy zjawił się Burmistrz... "pewno z Szanoka". Posłuchali jego propozycji i zrobili niezbyt krwawe powstanie, obalając Króla... "a on był taki dobry".

RiMS (LE)[]

Chcieli obalić Burmistrza; dlatego Fernando kręcił się koło Ratusza. Miał za zadanie dokładnie zbadać wygląd Burmistrza, w czym pomógł mu Kretes. Zrobił zdjęcie aparatem Fernanda, a "sprzedawca" zachęcił go do wstąpienia do Ruchu Oporu. Tak wiec kret musiał znaleźć drzwi Alfreda, gdzie miał zapukać kilka razy, spuścić wodę, odnaleźć pstryczki i w końcu dojść do głównej sali obrad. Zgodnie ze słowami Alfreda był to test. Ujawnili niektóre sekrety (np. co wszczepiono Kretesowi, krótko historię Rewolucji). Kazali mu zdobyć czerwoną puszkę w kształcie serca, w której były zdjęcia z Rewolucji. Odkryto tam również, że rzeczony Burmistrz to nie kto inny niż szczur. Kretes ustawił jeszcze krokodyla w budyniu i wyszedł z ich bazy. Gdy ten uwalniał Reksia, Strażnicy aresztowali członków Ruchu Oporu. Na szczęście sami się uwolnili.

Plany[]

Chcieli obalić Burmistrza, zbadać zdjęcia, przywrócić Króla na stanowisko. Mieli pewno jeszcze więcej planów, ale te nie pojawiły się w grze. Chcieli oni otworzyć właz

Członkowie[]

Advertisement