Reksio Wiki
Advertisement

Docent Serpentus Snejk - trzecioplanowa postać z gry Reksio i Czarodzieje, występuje również w Reksio i Kretes w Akcji jako główny antagonista w "Czarodziejach". Członek Rady Siedmiu Czarodziejów, wykładowca II stopnia magii na Uniwersytecie Magii. Jego gabinet znajduje się na Uniwersytecie, jednakże jest ukryty. By się do niego dostać, trzeba ukończyć naukę u Gulguldryka i użyć otrzymany klucz na arrasie w holu.

Jego imię nawiązuje do Severusa Snape'a z serii książek J.K. Rowling pt. "Harry Potter". Oprócz imienia, obaj są zamknięci w sobie oraz gburowaci. W dodatku Serpentus jest wężem co oznacza, że Snape należał do Slytherinu.

Nauka czarów[]

Serpentus Snejk jest nauczycielem magii dla średnio zaawansowanych. Odwiedzamy go dopiero po opanowaniu wszystkich zaklęć I stopnia u Gulguldryka Gryfindyka. Manekin w jego gabinecie nawiązuje do postaci

Manekin "tchórzliwego lwa"

tchórzliwego lwa, bohatera filmu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Serpentus Snejk naucza następujących zaklęć:

Nauczenie się u Snejka wszystkich zaklęć jest konieczne - bez tego nie możemy odwiedzić Waldemara Morsa, a co za tym idzie - zdobyć jego zeznań dotyczących Tego Który Tak Potwornie Mąci.

Historia[]

Przed spotkaniem z Reksiem[]

Reksio słyszy pierwszy raz o Serpentusie Snejku od Burektora Mateusza.

"Docent Serpentus Snejk to nieco gburowaty dziwak i właściwie mało o nim wiem. Wykłada magię II poziomu tu, na Uniwersytecie. Jego gabinet jest ukryty, trafisz tam dopiero, kiedy Gulguldryk uzna, że jesteś na to gotowy "

-Burektor Mateusz o Docencie Serpentusie Snejku


Spotkanie z Serpentusem[]

Po użyciu klucza na arrasie, Serpentus mówi Reksiowi, że spodziewał się go, jednak nie tak szybko.

"Coś tam słyszałem, ale niezbyt mnie to interesuje. Waldi Mors ma podobno jakąś teorię na ten temat. Jak spotkasz takiego ptaszora, nie zastanawiaj się długo: zaaplikuj mu kilka dobrych czarów ofensywnych."

-Docent Serpentus Snejk


Po nauczeniu się wszystkich zaklęć Serpentus po prostu oznajmi Reksiowi, że nauczył się wszystkich czarów II poziomu i odsyła go do Waldemara Morsa.

"No Reksiu, wygląda na to, że nauczyłeś się wszystkich czarów II poziomu. Czas byś poznał Waldemara Morsa- nauczyciela zaawansowanej magii. Waldi Mors mieszka daleko stąd, na drugim końcu Krainy Czarów. Udaj się do przystani i przekaż Smokrętowi hasło, które brzmi: wesoły grzechotnik- a zabierze Cię do Waldi Morsa."

-Docent Serpentus Snejk


Reksio i Kretes w Akcji![]

Serpentus Snejk jest głównym antagonistą i najtrudniejszym bossem w amerykańskiej wersji gry Reksio i Czarodzieje. Dzięki zeznaniom Barandalfa i Waldemara Morsa Reksio i Kretes ustalili, że to właśnie Serpentus Snejk jest szefem - Tym-Który-Tak-Potwornie-Mąci.

"Hau hau! A więc to jednak Serpentus Snejk! Będzie ciężko Kretesie!"

-amerykański Reksio z RiKwA!


Bohaterowie muszą zaatakować Snejka, który ulokował się w Magixie i otoczył armią drobiu chaosu.

W końcu Serpentus Snejk zostaje pokonany przez Reksia i odesłany do bezdennej pułapki. Zanim w niej znika, krzyczy, że on jedynie wykonywał rozkazy Spielmaustera - tworząc w ten sposób pętle w zależnościach między czarodziejami.

"Serpentus... Serpentus Snejk, Ten-Który-Tak-Potwornie-Mąci zostaje pokonany i odesłany magicznym teleportem do bezdennej pułapki. Zanim na wieki w niej znika, krzyczy, że on tylko wykonywał rozkazy Spielmaustera. Nikt jednak nie traktuje tego poważnie."

-Docent Serpentus Snejk


Galeria postaci[]

Screeny z Reksio i Czarodzieje[]

Screeny z Reksio i Kretes w Akcji![]

Animacje[]

Inne grafiki[]


Advertisement